14 Ekim 2019

SSK ŞİFRESİZ HİZMET DÖKÜMÜ ALMA

SSK ŞİFRESİZ HİZMET DÖKÜMÜ ALMA

SSK ŞİFRESİZ HİZMET DÖKÜMÜ

SSK hizmet dökümü sorgulama işi artık şifresiz olarak yapılabilmektedir. SSK şifresiz hizmet dökümü sorgulama işi, kurumun sitesine girilerek sadece TC kimlik numarası ile hizmet dökümüne ulaşılabilir. Aynı zamanda sadece TC kimlik numarası ile girilerek, SGK şifresiz hizmet dökümü de alınabilmektedir. Bunlara ilave olarak ayrıca, SSK sicil numara sorgulama işlemi, SSK prim sorgulama işlemi ve SSK emeklilik yaşı hesaplama gibi hizmetlere de ulaşılabilir.

SSK ŞİFRESİZ HİZMET DÖKÜMÜ NASIL ALABİLİRİM?

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), 15 Aralık 2011 tarihinden itibaren SGK sorgulamalarını, SSK hizmet dökümünü tekrardan şifresiz görüntüleme imkânı sunmuştur.SSK şifresiz hizmet dökümü nasıl alabilirim sorusuna yanıt olarak, kurumun sitesine girildiğinde ekrana şahsa ait, herkes tarafından bilinemeyecek bazı özel kimlik bilgileri gelecektir. Bu bilgiler arasında; TC kimlik numarası, baba adı, nüfusa kayıtlı olduğu il ve ilçe, cilt no, aile sıra no ve doğum tarihi soruları yer almaktadır. Bu alanlar doğru bir şekilde doldurulduktan sonra, açılacak pencerede, 4A hizmet dökümü linkine tıklanarak SSK hizmet dökümü görüntülenir. SGK hizmet dökümüne de e-devlet şifresi ile ulaşılmaktadır.

sifresiz-ssk-hizmet-dokumu-

Sosyal Sigortalar Kurumu’nun son zamanlar çok sık kullanılan sistemlerinden olan, SSK hizmet sorgulama ve 4A hizmet dökümü alma sisteminde, vatandaşlar sadece sigortalarının yatırılıp yatırılmadığı kontrolünün yanı sıra, sigorta primleri sorgulamada primlerinin ne kadar oran üzerinden yatırıldığını da takip etme olanağı elde etmektedirler.

Etiketler:

Yorum Yapın

İlk Yorumu Siz Yapın