19 Haziran 2019

GSS AFFI 2014

GSS AFFI 2014

GSS AFFI NEDİR?

GSS affı   18 yaşını  dolduran , çalışmayan  ve öğrenci olmayanların  sağlık hizmetlerinden  yararlanması için  ödemesi gereken  prim borcudur. Genel sağlık  sigortası  prim borcu olanlara  yeniden yapılandırma affı gelmektedir. Gelir testine  girmediği için  en yüksek düzeyden  borç çıkarılan  ve faizi ile birlikte kabaran GSS prim borcu yeniden yapılandırılacaktır.

GSS AFFI NE ZAMAN ÇIKACAK?

GSS affı ne zaman sorusu son dönemlerde oldukça sık sorulan bir sorudur. Kısa bir süre içersinde  Meclis’e getirilmesi beklenen  af düzenlenmesinin  gelir testine  girmeyenlerin  yani sıra  gelir testine  girip borcunu ödemeyenleri de  kapsayabileceği  belirtiliyor. Bu kişiler de af kapsamına girerse  prim borçlarının  faizleri silinecek. Bir  çok kişinin beklediği bu af yeni yıl ile birlikte yine gündeme gelmiştir. 2014 yıllının ilk aylarında çıkması gereken bu af bir çok insan için çok sevindirici bir haber olmaktadır. Bir çok borçluya faiz indirim uygulanıp taksit ile borçlarının ödenmesi sağlanacaktır.

2014 GSS AFFI NE ZAMAN?

Gündemin yeni konusu halline gelen bu af 2014 yıllı ocak ayı ortalarında çıkması beklenen bir uygulamadır. GSS affı çıktı mı? Diye soranlar için net bir tarih verememekte olduğumuzu belirtir Meclis ‘e giren bu affın çok yakında yürürlüğe konulacağını hatırlatırız. Bir çok kişinin yararlanacağı bu  af  tek sefer de borcunuzu ödemekten de sizi  oldukça fazla kolay bir yolla sokmaktadır.

Etiketler:

Yorum Yapın

İlk Yorumu Siz Yapın