14 Ekim 2019

E-BORDRO HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA

E-BORDRO HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA

E-BORDRO NEDİR?

E- bordro  devlet  memurlarının  aylık maaşlarını  öğrenebilmeleri için  geliştirilmiş elektronik sistemdir. E-bordronuzu görebilmek için  TC kimlik numaranızı, memuriyet sicil  numaranızı ve  emekli  numaranızı bilmeniz yeterlidir. Fakat , genellikle  memuriyet  sicil numaraları sisteme  tanıtılmadığı için  eğer girişlerde sorun yaşar iseniz  memuriyet sicil no alanına bir ve ya sıfır girerek tekrar denemelisiniz. Devlet memurlarının aylık maaşlarını öğrenebildikleri bir sistem diye biliriz kısacası.

E-BORDRO HİZMET DÖKÜMÜ SORGULAMA

E- bordro hizmet dökümü  internet üzerinden kolaylıkla yapabileceğiniz bir sorgulama biçimi olmaktadır ,devlet memurlarının hizmet dökümünü sağlayan bu sistem oldukça kolay ve faydalıdır.E- bordro sorgulama işlemi de internet üzerinden oldukça kolay bir şekilde yapılmaktadır. Devlet memurlarının belli dönemlerde farklı türlerden kazançları bulunmaktadır. Bunlar ücret, ikramiye ,prim ,tazminat  ve mesai gibi farklı seçenekler olabilmekte.İşveren ise çalışana  belirtilen tüm ücreti vermez.Öncelikle belirlediği  ücretin üzerine kendisi bir miktar ekler  ve devlete ödeme yapar.E-bordro ise  farklı türlerdeki  her kazanç için  ayrı, ayrı yapılan  kesintileri, ücret tutarını  ,işverenin  eklediği payı  detaylı bir şekilde ortaya koyan belgedir.

e-bordro-sorgulama

İnternetten çok kolay bir şekilde yapılabilen bu sorgulama işlemi  verilen adreslere girilip T.C kimlik numarası, memuriyet sicil no, emekli sicil no,  yıl, ay, istihdam  tipi bilgilerini  doldurup  güvenlik kodunu  doğru bir şekilde yazıp gönder butonuna basarak  bordro sorgulama  işlemini çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Etiketler:

Yorum Yapın

İlk Yorumu Siz Yapın