14 Ekim 2019

Banka Kredisi ile Emeklilik

Banka Kredisi ile Emeklilik

Bağ-Kur’lu vatandaşların yeniden yapılandırma ile borçlarını kapatamasıyla emeklilik imkanı doğdu. Yaklaşık olarak 310 bin kişinin emeklilik hakkı bulunduğu belirtildi. Kredi için Ziraat Bankası ile anlaştıklarını belirten SGK başkanı Mehmen Emin Zararsız borcu olan vatandaşlara mektup gönderileceğini belirtti.
Borcu 100 bin lira üzerinde olan vatandaşlara kendisinin, bin lira ile 100 bin lira arasında borcu olanlara ise il müdürlüklerinin mektup göndereceğini açıkladı.
Bu kapsam da 2 milyon 39 bin kişiye bilgilendirme gideceğini belirten SGK başkanı bilgilendirmeyi cep telefonlarına mesaj atarak da olacağını söyledi. Yapılan açıklama da borcu olan Bağ-Kur’lu sayısı 3 milyon 790 kişi ve 100 bin lira üzeri borcu 22 bin kişi var. Bunlara bilgilendirme mektubunu Mehmet Emin Zararsız yollayacak. Borcu olan Bağ-Kur’lu ve SGK’lı vatandaşlara krediyi Ziraat Bankası verecek.
Gönderilecek mektupta borç bilgileri, borç yapılandırma ve ödemenin hangi tarihler arasında yapılacağını belirten bilgiler yer alacak. Borcu olduğu için sigortalılığı durdurulan 272 bin kişi olduğunu vurgulayan Zararsız, ödemesini yapması halinde emekliliğe hak kazanacak 310 bin kişinin olduğunu söyledi.
2008’deki af ile yaklaşık 150bin kişinin emekli olduğunu vurgulayan Zararsız ödemelerin son günlerine doğru SGK personelini yoğunluk yaşanmaması adına 24 saat çalıştıracağını aktardı.

Etiketler:

Yorum Yapın

3 Yorum "Banka Kredisi ile Emeklilik"


yakup
4 yıl 11 ay önce

Ben 28 yaşındayım ama ailemden ayri yaşıyorum prim en yüksek seviyeden yapılmış geriye dönük borçlarımi gelir gelim testi yaptırarak sildirme sansim var mi acaba

mustafa
4 yıl 11 ay önce

NEZMAN ÇIKTI BU YA. BANKAYI ARADIM ÖYLE BİRŞEY OLMADIĞINI SÖYLÜYORLAR